קורס טבחות מתחלק למספר רמות, החל מטבחות סוג 1 ועד טבחות סוג 5, כאשר כל רמה מצריכה תעודת סיום מהרמה הקודמת וצבירת ניסיון מקצועי. וכל רמה מוסיפה נדבך חשוב בלימודי הטבחות.

קורס טבחות רמה אחד אורך בדרך כלל 10 חודשים ומלמד את המושגים הבסיסיים הקשורים לעולם הטבחות כגון: חומרי מזון, חיתוך ירקות, עיצוב מזונות, מסעדנות, יין, תברואה, מאכלים שונים ועוד. בסיום הקורס מקבל התלמיד תעודת גמר והוא רשאי לגשת לבחינות של משרד התמ"ת. הקורס משלב לימודים עיונים ומעשיים, סטאז' והכנה לקראת הבחינות של התמ"ת.

לקורס טבחות סוג 2  יכולים בדרך כלל להתקבל רק טבחים עם וותק מקצועי של שנתיים ויותר ובעלי תעודת טבחות סוג אחד. הקורס מעמיק את הידע בטבחות ומכין לבחינה המעשית והעיונית של התמ"ת. לימודי טבחות סוג 2כוללים בדרך כלל את הנושאים של: שיטות בישול, מתכונים,חומרי מזון ועוד.

לקורס טבחות סוג 3 יכולים להתקבל רק בעלי תעודה סוג 2 שיש להם שבע שנות ניסיון בטבחות, בקורס זה נלמדים נושאים מורכבים יותר כגון: רטבים, המטבח הקר, תברואה, בטיחות, כשרות ועוד.

לקורס טבחות סוג 4 יכולים להתקבל רק בעלי תעודה סוג 3 עם 8 שנות ניסיון בטבחות הקורס הזה מתמקד בצדדים היותר ארגוניים של העבודה במטבח והוא כולל תכנון המבטח, הדרכת טבחים, בניית תפריט, דיני עבודה וכדומה

כמובן שהלימודים בין קורס לקורס משתנים ולפניי שאתם מחליטים על הבית ספר שבו אתם מעוניינים ללמוד, כדאי שתבררו לעומק מה הם נושאי הלימוד הספציפיים של אותו בית הספר, מקצוע הטבחות הוא מקצוע מגוון והוא מכיל נושאים רבים מאוד, לכן אם יש לכם נושא ספציפי שמעניין אתכם בתחום הבישול, כדאי לכם לבחור בבית הספר שמקדיש יותר שעות לימוד לנושא זה.

בסיום קורס טבחות ניתן להשתלב בעבודה במסעדות, בתי קפה, בתי מלון, חברות ליצור מזון, קונדיטוריות וקייטרינג, כל התעודות דורשות עמידה בהצלחה של הבחינות מטעם משרד העבודה והתמ"ת.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here