3 יעדים לחופשה זריזה לפני תחילת שנת הלימודים
צילום pixabay

חופשת הקיץ כבר מאחורינו, עוד מעט החגים יעברו וזו תהיה שעתם של הסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות להתחיל או לחזור ללמוד. אחרי חופשה בת מספר חודשים, בהם יכלו לשכוח ממבחנים, עבודות אמצע, סמינרים או כל פרויקט לימודי אחר אליו הם רגילים משנת הלימודים, אוטוטו הם יחזרו לכך שוב.

אך רגע לפני שחוזרים אל הלימודים, יש עוד קצת זמן, לנסוע אל חופשה זריזה בחו"ל. זה אומנם לא הטיול הגדול שהם עשו לפני שהתחילו ללמוד, וזה כנראה גם לא יהיה טיול דומה לזה שההורים שלהם לקחו אותם כשהם היו קטנים יותר, אך גם חופשה זריזה של מספר ימים, יכולה להיות מפנקת וייחודית, היא בוודאי יכולה להטעין את כל המצברים לפני שחוזרים אל עוד שנה עמוסה במאמרים, מבחנים ועבודות.

היום לא צריך הרבה בשביל לצאת אל חופשה זריזה, האמת שגם לא צריך לתכנן יותר מדי מראש, אפשר לצאת לחופשה כזו מהיום להיום. כל מה שצריך לעשות, זו שעה-שעתיים פנויות בשביל לחפש באינטרנט טיסה, בית מלון, ולבצע הזמנה במקום. אחרי זה צריך להרים טלפון אל חברת ביטוח בשביל להזמין ביטוח נסיעות, להוציא מהארון את המזוודה ולהתחיל לארוז, והנה אנחנו מוכנים לחופשה שלנו. עכשיו רק צריך להחליט לאן נוסעים.

מאחר ומדובר בחופשה זריזה וקצרה לפני לימודים, אז סביר להניח שיהיו בה כמה מאפיינים. ראשית, זו תהיה חופשה שלא דורשת תכנון מעמיק, לא ניסע לטיול מחוף לחוף או לטיול טראק במקום מסוים. סביר להניח שזה יהיה משהו שלא דורש מאיתנו הרבה מחקר בנושא. שנית, זו תהיה חופשה בה באמת נוכל לנקות את הראש, כלומר חופשה במקום שלא נצטרך לעשות יותר מדי אלא רק ליהנות וכמה שיותר. שלישית, מאחר ואנחנו צעירים, סטודנטים, סביר להניח שנרצה לעשות בחופשה דברים שאנחנו לא רגילים לעשות בזמן הלימודים, אקסטרים מהסוג שאנחנו אוהבים. כך גם נתפרק קצת לפני הלימודים, וגם יישאר לנו זיכרון נעים שילווה אותנו ואליו נוכל לברוח בכל פעם שהמרצה מדבר או כשאנחנו קוראים מאמר בנושא מסוים.

לפני שאנחנו נציג שלוש דוגמאות ליעדים אטרקטיביים לחופשה זריזה, כפי שציינו קודם לכן, לא משנה לאן אנחנו מחליטים לנסוע, עלינו לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. לא משנה אם זו נסיעה ליעד קרוב מאוד או ליעד רחוק. אסור לנו להפקיר את הנושא הזה. אנחנו צריכים לזכור, שאם חס וחלילה יקרה לנו משהו, האופציה היחידה אותה נוכל לממש בשביל לקבל טיפול ולא לשאת בעלויות שלו, יהיה דרך ביטוח נסיעות שאנחנו נעשה. מאחר וייתכן לנו כוונה לעשות טיול אקסטרים, מוטב שנבחן את האופציה, לעשות ביטוח נסיעות אקסטרים. כך נכסה את כל האפשרויות ונהיה מוגנים מפני כל מצב שעלול לקרות.

היעדים הכי טובים לחופשה זריזה

באופן טבעי, לא מעט צעירים בוחרים לטוס ליוון לפני שהם חוזרים אל ספסל הלימודים. בין אם מדובר בחופשה ביוון הקלאסית, אתונה, סלוניקי, ובין אם מדובר באיים הפופולאריים כגון מיקונוס, רודוס ואיים אחרים. מרבית הצעירים בוחרים באיים, הן בגלל המחירים הזולים, והן בגלל שזה פשוט הרבה יותר מתאים להם. שם יש חופים, מסיבות, מועדונים, בתי קפה ומסעדות איכותיות, ספורט ימי, ניתן לשכור אופנועים ולטייל באיים, לעשות באנג'י, טיול טרקטורונים ועוד.

עוד דוגמא לחופשה זריזה, למי שמעדיף משהו מעט יותר קלאסי, אז אפשר למצוא מגוון רחב של דילים לאיטליה, פראג, בודפשט ועוד. בדרך כלל, חופשות כאלה מתאימות יותר לזוגות או לקבוצות של חברים, שמסיבות ואקסטרים פחות מעניין אותם, והם יותר מתחברים לטיולים בשטח, בין אם זה בטבע ובין אם זה באזורים היסטוריים שונים. שבוע ימים יכול להיות מספק מאוד עבור חופשה זריזה ונעימה. בחופשות כאלה, אפשר ליהנות מכל הטוב שהמקום מציע, כולל אוכל, שתייה, תרבות ועוד.

מקום נוסף שמושך אליו צעירים רבים הוא כמו איביזה בדרום ספרד. האי שהפך מזמן למקום הכי חם בעולם למסיבות, מושך אליו מאות אלפי תיירים, צעירים ברובם שמגיעים למקום בשביל לרקוד ולשמוח. ניתן להגיע אליו למספר ימים לפני תחילת שנת הלימודים, להכיר במקום סטודנטים מכל העולם, לרקוד וליהנות איתם, לפני שחוזרים ללמוד.

כאמור, לא משנה לאן נוסעים ולכמה זמן, חשוב מאוד לזכור, לעשות ביטוח נסיעות ולהוסיף אופציה של ביטוח נסיעות אקסטרים, כך גם תיהנו מהחופשה וגם תהיו מכוסים, לא משנה מה תעשו שם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here