לא כל היפנים יודעים קרטה, אבל חלקם דווקא למדו תנועה או שתיים. את זאת למדתי על בשרי. אמנויות לחימה שהגיעו מן המזרח הרחוק נראות לנו לעיתים כמו ריקוד יפהפה ובלתי מזיק. במקורו פותח הקרטה על מנת לתת מענה למקרים בהם בוצעה כנגדך תקיפה באמצעות כלי נשק או בידיים חשופות.  לימודי קרטה ממאמן מוסמך ורב תארים יביאו לשיפור גדול בביטחון האישי של כל מתאמן. אביטל קרן הינו רב אומן בתחום אמנויות הלחימה עם וותק של שנים במקצוע.

גם וגם

אומנות לחימה משולבת היא שילוב מרתק של מספר שיטות לחימה ושימוש בכולן במהלך הקרב. קרב מגע, קרטה, אגרוף תאילנדי וג'יו ג'יסטו . כל שיטה והיתרונות שלה. לוחם שמכיר את השיטה הוא בלתי מנוצח. הגמישות, צורת החשיבה ורמת הריכוז משתפרים פלאים, ואפשר להתחיל בכל גיל. לכל תנועה מצדו של היריב ישנה תשובה הולמת, לכל ניסיון התקפה נשלף מיד מענה מוחץ. והכל נעשה תוך חשיבה מהירה ומדויקת ושליטה אבסולוטית בכל אברי הגוף.

מרביצים תורה

ספורט הקרטה כבר נמצא עמנו שנים רבות. מקרו כאמור בארצות המזרח הרחוק והוא לא נועד להתקפה אלא אך ורק להגנה. חוג קראטה הוא מקום אשר מהלכו לומדים שליטה עצמית, להגיע אל השלווה הפנימית והתמדה. ילדים שלומדים קרטה מצליחים יותר גם בתחומים האחרים של חייהם. הם יותר מרוכזים בבית הספר ובשיעורים, יש להם יותר ביטחון עצמי, הם בריאים יותר והרבה פחות לחוצים.

לימודי קראטה לא נועדו כדי להרביץ ולא מחנך לזה. מדובר בתורה שמבוססת על מתן כבוד, צניעות וענווה וכל מה שהוא לא שחצנות ורהבתנות. גם אנשים בוגרים ואפילו מבוגרים יכולים להשתלב בלימודי קרטה. ישנם חוגים ייחודיים לכל גיל ורמה ומומלץ להגיע אל מרכזי הלימוד ולהתרשם. אימוני הקרטה משפרים את הגמישות, מחזקים את העצמות וממקדים את המוח. כמובן שבמקרה הצורך נוכל לעשות בו שימוש.

אמנם לא מומלץ להסתובב לבד בחוץ, בחשכה ולהיכנס לסמטאות אפלות, אך במידה ונאלצתם לעשות כן תוכלו לעשות זאת בביטחון. ואם ינסו לתקוף אתכם אז תדעו איך להגיב.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here