האומנם הכול הוא שאלה של עיתוי? כמעט הכול… לנוחותכם – מועדי פסיכומטרי מעודכנים יימסרו לכם על-ידי המומחים שלנו בכל היבט הקשור למבחן הפסיכומטרי. לפרטים – צרו קשר באתר בהקדם!

חשיבות הידיעה מבעוד מועד את לוח מועדי פסיכומטרי נובעת, בין הנשאר, מהיכולת להתכונן לקראת הבחינה זמן מספיק לפני מועדה. ידיעת המועדים מאפשרת לכם להתכונן במוסדות לימוד שונים, אשר גם באמצעותם ודאי תוכלו לדעת מה הם המועדים.

מתי שנוח לכם…. אחד מחמישה המועדים ודאי עשוי להתאים לכם. לשאלות ובירורים נוספים אתם מוזמנים לגלוש אל המומחים שלנו!

עונת הבחינה:
מדי שנה נערך המבחן הפסיכומטרי הארצי בחמישה מועדים: בחודשים פברואר, אפריל (יש לברר היטב, היות שמועדי הבחינה ברבעון זה עשויים להיות מוקדמים לחודש מארס), יולי, אוקטובר ( עם היתכנות להקדמתה לספטמבר) ודצמבר.

מועדי הפסיכומטרי:
לא רק מועדי המבחן מפורסמים מבעוד מועד – גם מיקומו: תל-אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע, תל חי (בחודש יולי בלבד!), אילת ( בחודש אפריל בלבד!) – באוניברסיטאות או במכללות שונות באזורים אלה, כגון: מכללת תל-חי.

מועדים קשיחים:
מאחר שהמבחן הפסיכומטרי הוא מבחן ארצי, לא ניתן להתגמש במועדיו. על כל נבחן פוטנציאלי להתאים עצמו לאחד מחמישה המועדים. על-מנת להבטיח את מקומכם בבחינה במועד רצוי לכם, עליכם להירשם באופן מסודר ולוודא את מועד הבחינה, את מיקומה ואת שעת ההתחלה שלה.

קשיחותם של מועדי המבחן הפסיכומטרי מחייבת אתכם להתאים את עצמכם אבל פיזורם של המועדים במשך השנה מאפשרת לכל אחד אחת מכם לבחור מועד נוח מבלי לפגוע בתכניות במשך השנה.

חשוב לדעת:
נקודות חשוב לתת עליהן את הדעת בנושאים שונים הקשורים למבחן הפסיכומטרי בכלל ולמועדיו השונים בפרט:
*לא בכל מועד ניתן להיבחן בכל אחת משש השפות שבהן מותר להיבחן. מי מכם שאמורים להיבחן באחת מהשפות הזרות – חייבים לברר ולוודא כי במועד ובמקום הנוח לכם אמור, אכן, להתקיים, בין השאר, מבחן פסיכומטרי בשפה שבה אתם מעוניינים ומתכננים להיבחן.

* לידיעתכם: ברוב המוסדות להשכלה גבוהה, מועד אפריל הוא המועד האחרון שניתן להיבחן בו במבחן פסיכומטרי, אשר תוצאות הבחינה שלכם יילקחו בחשבון לקראת שנת הלימודים שאמורה להיפתח באוקטובר באותה שנה.

* תוכלו להיבחן במבחן הפסיכומטרי מספר פעמים ככל שתרצו (עד להשגת התוצאה המיוחלת) כאשר המגבלה היחידה היא – אי מתן אישור ל גשת אל המבחן במועדים רצופים (עוקבים).

* למי מכם שאמורים להיבחן בתנאים מותאמים – מומלץ להירשם כשלושה חודשים לפני המבחן, כשדי לאפשר לבוחנים אפשרות להיערך לתנאים המיוחדים שבהם אתם עתידים להיבחן.

– המידע משתנה מעת לעת ומומלץ לבדוק אותו שוב

בשורה התחתונה: אין סיבה להחמיץ את מועד הבחינה. אפשר להיערך לקראתו מבעוד מועד. בהינתן העובדה שאתם עסוקים בחלק מסוים של השנה ופנויים יותר בחלק אחר – תוכלו לתזמן את מועד המבחן הרצוי לכם כרצונכם. יש שאלות? אנחנו כאן כדי להשיב עליהן!

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here